Turystyczna zapowiedź atrakcji w Niedzicy

Niedzica to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Pienin. To pasmo górskie w kolejnych latach jest odwiedzane przez coraz większą grupę turystów, nie tylko ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze, ale także i stosunkowo łagodne szlaki turystyczne, które zachęcają do wypoczynku, nawet rodziny z małymi dziećmi. Warto wybrać się w Pieniny, gdyż te okolice to naprawdę niepowtarzalna okazja do spędzenia urlopu w przyjemnej atmosferze.

Co powoduje, że przebywając w tych stronach powinniśmy koniecznie odwiedzić to miejsce? Przede wszystkim, Niedzica to rejon, w którym znajdziemy jedyny w swoim rodzaju zamek. Wielowiekowy obiekt o ciekawej historii i architekturze. Z tym miejscem wiąże się również wiele legend, na które warto zwrócić uwagę. Jest udostępniony dla turystów, dlatego warto zwiedzić go, gdy będziemy przebywali w tych stronach. Kolejnym, równie atrakcyjnym turystycznie miejscem, które znajdziemy właśnie w tym mieście jest zapora. Ta specyficzna tama zrobi wrażenie nawet na turystach, których zainteresowania nie są związane z hydrotechniką i aspektami inżynieryjnymi tego rozwiązania. Możemy stąd podziwiać piękno olbrzymiego Zbiornika Czorsztyńskiego i piękny gmach. Warto zauważyć, że na zaporze znajduje się wykonane ciekawą techniką malowidło 3D, które także stanowi atrakcję turystyczną. Co więcej, przy doskonałej pogodzie mamy szansę zobaczyć stąd Tatry i trzeba przyznać, że jest to widok naprawdę zapierający dech w piersiach.

Na Niedzicę warto zwrócić uwagę także ze względu na atrakcyjne miejsca noclegowe. Bowiem to miejscowość, która oferuje bardzo zróżnicowane propozycje w tym zakresie. Jest bardzo zróżnicowana, a to sprawia, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto więc wybrać się w te okolice, gdy tylko będziemy przebywać w okolicach Pienin. To doskonałe miejsce na bazę noclegową przede wszystkim ze względu na to, że stąd możemy szybko dotrzeć na przykład do pobliskiego, równie atrakcyjnego turystycznie Czorsztyna. Także wiele innych miejscowości, które warto odwiedzić będąc w tych okolicach znajduje się w bliskiej odległości, którą można szybko pokonać np. samochodem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>