Park Linowy Tukan – Mielno

Wczasy w Mielnie to marzenie wielu osób, które zmęczone całoroczną pracą, szukają miejsca na urlop pełen wrażeń. Mielno bowiem obfituje w różnorakie atrakcje. Oczywiście najważniejszą z nich jest morze ze strzeżonymi kąpieliskami i piaszczystymi plażami, ale urlop w Mielnie, to znacznie więcej niż tylko morskie kąpiele i wylegiwanie się na plaży. Wieś jest doskonałym miejscem, by spędzić tu aktywny urlop. Można tu uprawiać sporty wodne (na Bałtyku, ale także na pobliskim jeziorze Jamno), można korzystać z tras rowerowych oraz pieszych, można także wybrać się parku linowego.

Park linowy Tukan, mieści się w Mielnie przy ulicy Chmielnej. Jest to świetna lokalizacja – zaledwie 250 metrów dzieli park od morza, a w pobliżu znajdują się liczne obiekty, gdzie można skorzystać z oferty fajnych miejsc nocowania. Park oferuje moc wrażeń, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajdziemy tu 4 trasy: trasę bez asekuracji (z 10 atrakcjami), dostępną dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, trasę dziecięcą (z 18 atrakcjami), trasę średnią (z 16 atrakcjami) i trasę trudną (z 20 atrakcjami). Atrakcje, jakie czekają na gości wyruszających na trasy, to między innymi: tyrolki, platformy, kładki, huśtawki, pajęczyny, belki, palisady wiszące, skok indiański, spacer po linie. Trasa dziecięca, średnia i trudna wyposażone są w asekurację, przy pomocy specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Dodatkowo nad bezpieczeństwem gości czuwają profesjonalni instruktorzy.

Park czynny jest od 30 kwietnia w godzinach od 11.00 do 19.00, jednak w przypadku złej pogody (burzy, opadów deszczu) może być nieczynny. Koszt wizyty w parku zależy od trasy na jaką się zdecydujemy. Trasa bez asekuracji kosztuje 10 złotych i nie ma limitu przejść, trasa dziecięca kosztuje 20 złotych, średnia 35 złotych, a trudna 40 złotych. Należy pamiętać, aby planując wizytę w parku, zadbać o odpowiedni, wygodny strój i sportowe buty.


One thought on “Park Linowy Tukan – Mielno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>