Ojców – warto zobaczyć

Ojców to przepiękna wieś położona w województwie małopolskim. Mnogość zabytków oraz piękno otaczających krajobrazów sprawiają, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z różnych zakątków Polski. Ojców położony jest na słynnym Szlaku Orlich Gniazd, czyli szlaku ruin zamków i warowni, należących niegdyś do Królestwa Polskiego. W tej jakże niewielkiej miejscowości, bo liczącej zaledwie dziesięć kilometrów kwadratowych powierzchni, znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które zachęcają do odwiedzenia tego regionu.

Ze względu na licznie przyjeżdżających tutaj turystów powstała baza noclegowa o nazwie,,noclegi Ojców”, w której znajdziemy oferty funkcjonujących tutaj domków gościnnych oraz pensjonatów (lista na stronie Meteora). Ojców to również świetne miejsce na weekendowy wypad z rodziną za miasto, założone pod koniec czternastego wieku. Przez wiele lat Ojców uznawany był za miejscowość uzdrowiskową, jednak obecnie pełni on funkcję turystyczną i wypoczynkową. Na jego terenie możemy znaleźć wiele pięknych zabytków. Jednym z nich są ruiny zamku wystawionego przez Kazimierza Wielkiego. Ruiny tej budowli pochodzą z drugiej połowy czternastego wieku. Zamek ten należy do Szlaku Orlich Gniazd. Można go zwiedzać jedynie w obecności przewodnika ze względu na bezpieczeństwo turystów.

Ojców słynie głównie z Ojcowskiego Parku Narodowego, który co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Na jego ternie znajduje się wiele ciekawych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. W Ojcowie możemy znaleźć również wiele lokali gastronomicznych, takich jak restauracje, bary i zajazdy, w których można spróbować lokalnych przysmaków. Ojców to idealne miejsce dla osób, które lubią spędzać aktywnie wolny czas na świeżym powietrzu. Mnogość szlaków turystycznych z pewnością przypadnie do gustu większości turystów. Ojców to także miejsce, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, na których gromadzą się nie tylko turyści ale mieszkańcy. Miłośnicy historii będą zachwyceni ilością występujących tutaj muzeów oraz zabytków, które można zobaczyć z bliska. Miejscowość ta jest świetnie przygotowana na przyjęcie dużej ilości turystów oraz zapewnienie im atrakcji i rozrywek. Ojców to miejsce gdzie każdy niezależnie od wieku i zainteresowań może znaleźć coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>