Nocujemy w Mikoszewie i płacimy grosze

Najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie w czasie wakacji jest szukanie oszczędności na noclegach. Zamiast więc wynajmować drogie apartamenty w wielogwiazdkowych hotelach, można zadowolić się prywatną kwaterą; zamiast z kolei jechać do wielkiego kurortu takiego jak Gdańsk, Ustka czy Łeba, można wybrać się do jednej z nadmorskich wsi. Mikoszewo jest właśnie jedną z nich, w dodatku gwarantującą nam atrakcyjne, niskie ceny za wynajem pokoju. W rezultacie zamiast płacić za noclegi nierzadko kilkaset złotych od osoby, co jest dużą sumą w przypadku wyjazdu rodzinnego, można ten budżet ograniczyć nawet o połowę.

Oszczędność popłaca

Przede wszystkim baza noclegowa w Mikoszewie [wejdź na: meteor-turystyka.pl] to kilkadziesiąt małych, prywatnych willi, które zostały przystosowane do obsługi turystów. Duże domy wielorodzinne zostały nierzadko przebudowane w taki sposób, aby stworzyć w nich kilkanaście pokoi dla gości: od apartamentów dwuosobowych, przez pokoje jednoosobowe i apartamenty rodzinne mieszczące cztery lub nawet pięć osób. W większości kwater prywatnych dostępne są też osobne łazienki, jednak jeśli chcemy płacić jeszcze mniej i zaoszczędzić kolejnych kilkadziesiąt złotych na wyjeździe, można szukać kwater ze wspólnymi łazienkami. Mniej zapłacimy też za wynajem pokoju w willi lub w domu prywatnym, który nie oferuje parkingu, placu zabaw dla dzieci lub innych atrakcji takich jak świetlica, pokój gier, pokój telewizyjny albo własna stołówka z wyżywieniem. Zaoszczędzimy również wtedy, gdy wynajmiemy noclegi w domach zlokalizowanych nieco dalej od plaży. Ponieważ jednak sama wieś nie jest szczególnie duża, nawet te oddalone kwatery okazują się nierzadko leżeć kilkaset metrów od plaży.

Wcześniejsza rezerwacja

Jednak prawdziwe oszczędności można uzyskać w jeszcze jeden, znacznie prostszy sposób, dokonując wcześniejszej rezerwacji noclegów. Najczęściej taka opcja dostępna jest na specjalnych stronach internetowych – bazach i katalogach noclegów, pokoi i apartamentów, gdzie można przede wszystkim wyszukać nocleg dla siebie, przyjaciół i rodziny. Opcją dodatkową jest także od razu jego zarezerwowanie, a dzięki temu, że rezerwacja odbywa się za pomocą portalu, możemy uzyskać atrakcyjne rabaty. Ich wysokość jest różna w zależności od lokalizacji, wielkości czy dodatkowych usług i może się wahać od pięciu do nawet dwudziestu procent.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>