Noclegi i atrakcje w Ciechocinku

Ciechocinek jest najpopularniejszym z uzdrowisk Polski nizinnej, chociaż w piosenkarskich przebojach wychwalany jest przede wszystkim ze względu na atuty towarzyskie. Odwiedzając Ciechocinek koniecznie trzeba przejść się tutejszym deptakiem, czyli ulicą Tężniową. Ulica ta dla Ciechocinka jest tym, czym dla Sopotu jest molo, a dla Zakopanego Krupówki. Głównym celem przybywających tu turystów jest niezwykle ciekawe miejsce – tężnie. Jest to naturalne inhalatorium na otwartej przestrzeni, gdzie powietrze jest przesycone jodem i ozonem. W dzisiejszych czasach ciechocińskie solanki służą głównie leczeniu chorób układu nerwowego, oddechowego, krążenia oraz reumatycznych. Tymczasem w 1824 roku – roku rozpoczęcia budowy, głównym celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie soli. Jednak od tamtego momentu produkcja soli przestała mieć większe znaczenie od zdrowotnych funkcji tego uzdrowiska. Obecnie cały kompleks utrzymywany jest w celach kuracyjnych. Ciechocińskie tężnie czekają na kuracjuszy potrzebujących pooddychać powietrzem bogatym w jod i ozon.

Odwiedzając Ciechocinek warto również odwiedzić dywany kwiatowe. Teren wzdłuż ulicy Nieszawskiej jest na całej długości obsadzony różnobarwnymi kwiatami. Jest to piękna atrakcja turystyczna miasta, a układ i kompozycja kwiatów jest zmieniana co roku. Warto dodać, że na obsadzenie całego dywanu zużywa się około 120 tys. sadzonek roślin.

Przechadzając się ulicami Ciechocinka warto zajrzeć do Parku Zdrojowego. Początki tego parku sięgają końca XIX wieku. Zajmuje około 17 ha, a jego projektantem był Hipolit Cybulski. Park bogaty jest w zróżnicowaną roślinność. Jest tu wiele miejsca na spacery, można odwiedzić mini zoo, łabędzie, fontannę, czy drewniany budynek pijalni wód z 1880 roku. Tam również w centralnej, obsadzonej lipami krymskimi alei spostrzeżemy gipsową figurkę Jasia i Małgosi, będącą elementem fontanny. Miejsce to licznie odwiedzają turyści i chętnie fotografują się z udziałem tych bajkowych postaci.

Baza noclegowa w Ciechocinku jest bardzo bogata. Odwiedzający te strony turyści mogą skorzystać z usług hotelowych, wynająć kwaterę prywatną lub zatrzymać się w komfortowym pensjonacie. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez licznych turystów. Warto pamiętać zatem o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Zapraszamy do Ciechocinka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>