Niezbędnik turysty: wycieczka do Gdańska

Mapa spakowana, trasa wytyczona, w plecaku najnowszy przewodnik turystyczny po Gdańsku – wystarczy tylko dotrzeć na miejsce i rozpocząć zwiedzanie. Wbrew pozorom nie jest to jednak wcale takie łatwe: miasto jest ogromne, rozbudowane, posiada bardzo bogatą historię, a co za tym idzie, naprawdę wiele różnych zabytków. Nie wolno ponadto zapominać o innych aspektach Gdańska: bazie kulturowej, rozrywkowej i sportowej, która również przyciąga co roku mnóstwo turystów.

Nocuj i zwiedzaj

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Gdańska zdecydowanie nie da rady zwiedzić w ciągu jednego dnia. Jeśli chcemy zobaczyć większość najważniejszych atrakcji, będziemy musieli spędzić tu co najmniej trzy dni; a przecież nadal pozostanie wiele rzeczy, które ominiemy lub o których zapomnimy. Niezbędne są więc noclegi Gdańsk, które można wynająć od razu na miejscu lub rezerwując sobie pokój za pomocą specjalnych serwisów turystycznych. Ta druga opcja jest niekiedy korzystniejsza, ponieważ można dzięki niej załapać się na całkiem atrakcyjne zniżki.
Po przyjeździe na miejsce mamy z kolei do dyspozycji kilka różnych turystycznych wariantów. W okresie letnim, gdy przygrzewa słońce, najczęściej skierujemy swoje kroki na plażę, aby zażyć morskiej kąpieli i trochę się poopalać. Jednak kiedy pogoda nie będzie dopisywać, warto wybrać się na Stare Miasto – to właśnie tam rozlokowanych jest najwięcej historycznych atrakcji, które możemy obejrzeć i zwiedzić w czasie jednego dnia.

Główne Miasto a Stare Miasto

Turystom często mylą się dwa obszary administracyjne Gdańska – Stare i Główne Miasto – ponieważ leżą w swoim bezpośrednim sąsiedztwie, a dodatkowo posiadają ogromną liczbę zabytków. Wybierając się na zwiedzenie miasta z pewnością znajdziemy się w obu tych miejscach, gdzie zobaczymy Katedrę pw. NMP, Ratusz, Dwór Artusa, Dom Kaznodziejów, Dom Dobroczynności, pomnik Obrońców Poczty Polskiej, Złotą Bramę, ulicę Długi Targ i baszty Latarnianą, Słomianą i Białą. Nie musimy się martwić tym, że zabraknie nam czasu – ogromna baza noclegowa Gdańska sprawia, że nawet przyjeżdżając tu na jeden dzień bez planów zatrzymywania się, znajdziemy nocleg bez najmniejszego problemu. Możemy więc zwiedzać miasto na spokojnie, a wieczorem wybrać do jednego z dziesiątek klubów lub pubów, gdzie nie tylko napijemy się regionalnych trunków, ale będziemy mogli się też świetnie rozerwać w rytmach klubowej muzyki.


One thought on “Niezbędnik turysty: wycieczka do Gdańska

  1. Wyjazd do Gdańska to była moja najlepsza decyzja podczas tegorocznych wakacji. Wypoczęłam na świetnej plaży, a przy okazji zwiedziłam piękne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>