Najpiękniejsze miejsca w Krasnobrodzie

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera się do Krasnobrodu. Trzeba przyznać, że jest to zupełnie wyjątkowa miejscowość na turystycznej mapie Lubelszczyzny [informacje➪Wikipedia]. Krasnobród to świetnie zlokalizowana miejscowość – znajduje się ona bowiem w dość bliskiej odległości zarówno od Zamościa, jak i od innych najbardziej znanych miejscowości turystycznych regionu, takich jak Susiec. Warto wybrać się do Krasnobrodu nie tylko ze względu na lokalizację tej miejscowości, ale także na unikatowe warunki przyrodnicze. Krasnobród leży na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, a stąd jest już niewielka odległość do jakże wyjątkowego Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Dla wielu osób Krasnobród jest przede wszystkim miejscem beztroskiego, letniego wypoczynku na łonie natury. Znajduje się tutaj jeden z największych zalewów na Lubelszczyźnie, który powstał w oparciu o rzekę Wieprz. Jest to zupełnie wyjątkowe miejsce, idealne kąpielisko również dla małych dzieci, a także bardzo wygodna plaża, świetna do zażywania kąpieli słonecznych. Trzeba przyznać, że olbrzymim atutem tego miejsca jest także zorganizowana wokół zalewu ścieżka turystyczna, a także dość rozbudowana infrastruktura w tych okolicach. W pobliżu zalewu znajdziemy bowiem na przykład park linowy czy też wypożyczalnię sprzętu wodnego. Nic więc dziwnego, że do tej niewielkiej miejscowości przybywa naprawdę wielu turystów. Jest to bardzo popularne miejsce szczególnie wśród rodzin z małymi dziećmi. W Krasnobrodzie nawet maluchy mogą bezpiecznie wypoczywać.

Bardzo ważna dla wielu turystów jest także baza noclegowa [Krasnobród➪Noclegi➪Meteor], która w tych stronach jest naprawdę dobrze przygotowana nawet na przyjazd najbardziej wymagających turystów. Warto jednak wcześniej zarezerwować noclegi. Krasnobród bowiem często przeżywa dość duże oblężenie turystyczne, szczególnie podczas szczytu letniego sezonu turystycznego przypadającego na przełom lipca i sierpnia.

Krasnobród to miejsce, w którym oprócz tak popularnego zalewu znajdziemy także wiele innych, niezwykle atrakcyjnych miejsc. Warto zwrócić uwagę na to, że znajdziemy tutaj wiele miejsc sakralnych, które cieszą się sporym zainteresowaniem, jak na przykład kapliczka "Na Wodzie", kapliczka św. Rocha czy Kalwaria Krasnobrodzka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>