Miejsce warte zobaczenia – Wisełka

Wisełka jest bardzo znaną i chętnie odwiedzaną wsią, położoną na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego. Porastające ją sosnowe lasy sprawiają, że panujący tutaj klimat jest niezwykły i niepowtarzalny. Ciągnąca się wzdłuż morskiego brzegu piaszczysta plaża kryje wiele dzikich zakątków, oddalonych od turystycznego zgiełku. Wisełka posiada malowniczą przystań z letnim kąpieliskiem, przyciągającym turystów z całego kraju.

Oprócz atrakcji morskich, warto również wziąć pod uwagę atrakcje, jakie niesie ze sobą Jezioro Wisełka. Jego powierzchnia wynosi około 20 ha, a otoczenie porośnięte jest polami i malowniczym lasem. Przy brzegu jeziora znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego – łódek, rowerków, a nawet żaglówek. Tutaj każdy może spróbować swoich sił za sterami wodnego pojazdu.

Przebywając w Wisełce, nie sposób nie zauważyć latarni morskiej, stojącej prężnie w wodach morza. Od 1962 roku stojąca tutaj latarnia jest w pełni zautomatyzowana, zaś wcześniej stała tutaj wieża drewniana, która jednak wciąż była niszczona przez pioruny i sztormy. Dzisiejsza latarnia rzuca światło o zasięgu aż 16 mil morskich. Pozostaje nam jednak oglądać ją z daleka, nie jest bowiem udostępniona dla turystów.

Wisełka nie posiada żadnego biura turystycznego. O wszystko jednak możemy zapytać mieszkańców, którzy niezwykle życzliwie podchodzą do każdego przyjeżdżającego tutaj turysty. To chyba morska magia sprawia, że ludzie są tutaj uśmiechnięci i szczęśliwi, nigdzie się nie spieszą. Wisełka posiada liczne ścieżki rowerowe oraz piesze, dzięki czemu wolny czas możemy spędzić tu w aktywny sposób. Przebiega tędy również szlak, wiodący wzdłuż plaży aż do samych Międzyzdrojów. W Wisełce można tez pograć w golfa, znajduje się tu bowiem wspaniale przygotowane pole golfowe dla miłośników tego sportu. Wszyscy, którzy kochają piękne widoki, zapierające dech w piersiach i pozostające w głowie na długi czas, powinni odwiedzić punkty widokowe, umiejscowione na Górze Gosań oraz na Kawczej Górze. Rozpościerający się stamtąd widok jest niezapomniany.

Wisełka jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie (Wisełka ➧Noclegi ➧Meteor). Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: "noclegi Wisełka" w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>