Intrygujące atrakcje Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba to miasto położone w Sudetach, na wysokości 440-886 m n.p.m. Jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym w Polsce. Może pochwalić się wieloma atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Osoby pragnące poznać miasto powinny zarezerwować nocleg w jednym z licznych obiektów przyjmujących turystów. Sprawdzone kwatery – kliknij tu. Można odnaleźć tam aktualne ceny, zdjęcia i opisy poszczególnych obiektów. Wybór jest naprawdę duży, więc każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce.

Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Wodospad Kamieńczyk, najwyższy w polskich Karkonoszach – zobacz. Trójstopniowa kaskada o wysokości 27 m spada do Wąwozu Kamieńczyka. Próg wodospadu leży na wysokości 843 m n.p.m. Drugi co do wielkości jest Wodospad Szklarki. Położony na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 520 m n.p.m., ma 13,3 m wysokości. Spada w dół szeroką kaskadą, która zwęża się ku dołowi i skręca spiralnie tworząc kocioł eworsyjny. Doskonałym punktem widokowym jest tzw. Zakręt Śmierci. Ten ostry i niebezpieczny zakręt znajduje się drodze między Szklarską Porębą, a Świerardowem-Zdrój. Można podziwiać stąd panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Innym ciekawym punktem widokowym są Krucze Skały. Z tych dwóch granitowych baszt zobaczyć można Dolinę Kamiennej, część miasta i Góry Izerskie. Ważnym miejscem jest również górująca nad miastem Szrenica. Szczyt o wysokości 1362 m n.p.m. przyciąga przede wszystkim miłośników narciarstwa, dzięki idealnym warunkom śniegowym oraz bardzo dobrej infrastrukturze. Do głównych atrakcji zalicza się też Chybotek. Jest to granitowa grupa skalna składająca się z kilku głazów. Najwyżej położony o średnicy 4 m można rozkołysać. W Szklarskiej Porębie i okolicach jest jeszcze wiele interesujących miejsc, dlatego wypoczywając tu nie sposób się nudzić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>