Co oferuje nam Kołobrzeg?

Kołobrzeg to miasto usytuowane w północno-zachodniej Polsce a dokładniej na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim i przy drodze krajowej nr 11. Kołobrzeg to uzdrowisko posiadające trzy letnie kąpieliska morskie. Znajduje się tam port morski zlokalizowany w ujściu rzeki. Miasto to zostało założone w VIII wieku a prawa miejskie otrzymało w 1255 roku. Jego prezydentem jest Janusz Gromek. Całkowita powierzchnia Kołobrzegu wynosi ponad dwadzieścia pięć kilometrów kwadratowych.

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć przebywając w Kołobrzegu jest kołobrzeskie molo, które sięga 220 metrów i jest najdłuższą żelbetonową konstrukcją tego typu w Polsce. Warto też zobaczyć latarnię morską, która powstała w 1946 roku. Kolejnym obiektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest przykładem stylu modernistycznego. Istotnym obiektem jest także Bazylika Mariacka oraz Baszta Lontowa.

Zostając na dłużej w Kołobrzegu warto skorzystać z oferty noclegowej (wyszukać można w sieci pod hasłem "Kołobrzeg noclegi"). Jednym z godnych polecenia obiektów jest Mona Lisa Boutique Wellness & SPA. Jest on zlokalizowany w Kołobrzegu przy ulicy Lwowskiej 1. W ofercie obiektu znajduje się sto miejsc noclegowych. Obiekt oferuje siedem apartamentów trzyosobowych oraz pięć apartamentów czteroosobowych. Ponadto w ofercie znajduje się siedem pokoi jednoosobowych oraz trzydzieści pokoi dwuosobowych. Cena za pobyt w każdym z apartamentów plasuje się od 149 złotych do 235 złotych. Jeśli natomiast wybierzemy opcję pobytu w pokoju jednoosobowym to zapłacimy od 129 złotych do 235 złotych za pokój. Natomiast pobyt w pokoju dwuosobowym wyniesie nas od 129 złotych do 195 złotych od osoby.

Każdy z oferowanych pokoi wyposażony jest w łazienkę, telewizję satelitarną, telefon, sprzęt plażowy oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. W skład wyposażenia łazienki wchodzi: kabina prysznicowa, umywalka, WC oraz suszarka do włosów. Niektóre z oferowanych przez obiekt pokoi posiada balkony bądź tarasy. Na terenie, na którym został zlokalizowany obiekt znajduje się parking oraz wypożyczalnia rowerów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj przede wszystkim ścieżki rowerowe, piesze szlaki turystyczne a także Nordic Walking.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>