Augustów – raj dla wędkarzy

Do Augustowa co roku przyjeżdżają rzesze urlopowiczów z całego kraju. Okolica Puszczy Augustowskiej cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród piechurów, rowerzystów i wodniaków, ale także miłośników wędkowania. W rejonie Podlasia znaleźć można tyle przeróżnych zbiorników wodnych, poczynając od malutkich oczek, poprzez rzeki, a kończąc na pięknych jeziorach, że każdy znajdzie dla siebie idealny zakątek do polowania na wielką rybę. Rozbudowana baza noclegowa w Augustowie ➪ www, zaprasza więc rybaków, czy to na całe wakacje, czy chociaż na weekend.

Niezliczone jeziora stanowią o wysokich walorach wędkarskich okolic Augustowa. Zwolennicy moczenia kija zwykle wybierają się nad Jezioro Białe, w którym złapać można przeróżne gatunki ryb, takie jak leszcze, liny, okonie, płocie, wzdręgi, sielawy, sumy, sieje, no i oczywiście szczupaki. Dzięki niezliczonym zakątkom w nieregularnej linii nadbrzeżnej, każdy wędkarz znajdzie dla siebie doskonałe stanowisko, dobrane pod kątem planowanego łupu.

Na Podlasiu znajduje się wiele jezior, z których korzystać mogą fani wędkowania. Niektóre z nich to np. Blizno, Kalejty, Necko, Rospuda, Sajenek, Sajno, Serwy, oraz Studzieniczne. Leżą tu również stawy rybne, a dla zwolenników łapania rybek w nurcie dostępne są łowiska w rzece Netcie. Chętni moczą także kije w Kanale Augustowskim, w którym da się złapać karasie, miętusy i węgorze. Warto z góry zorientować się, w którym zbiorniku występują poszukiwane rybki oraz na jaką przynętę tam reagują, ponieważ te same gatunki w innych rejonach kraju potrafią bardzo różnić się preferencjami kulinarnymi.

Ci, którym z jakiegokolwiek powodu nie odpowiada wędkowanie z brzegu jeziora lub rzeki, mogą pożyczyć sobie łódkę w jednej z okolicznych wypożyczalni i spróbować połowu z tafli. Na takich łowiskach znajdą się inne gatunki ryb, a miłośnik wędkowania może spróbować spinningu i zarzucać wędkę bez obawy o zaplątanie żyłki w nadbrzeżnych zaroślach. Trzeba jednak pamiętać, aby wieczorem nie zasiedzieć się w łódce i wrócić na brzeg przed zapadnięciem zmroku.

Wielu wędkarzy przyjeżdża w okolicę i wykupuje tu sobie noclegi. Augustów, jako miejscowość leżąca w pobliżu kanału, rzeki i niezliczonych jezior, stanowi znakomitą bazę wypadową dla zwolenników wędkowania w różnych warunkach. Po wykupieniu koniecznego pozwolenia, można tu złapać przeróżne gatunki ciekawych i smacznych rybek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>