Atrakcje i zabytki Łagowa

Łagów jest niedużą miejscowością leżącą pomiędzy dwoma jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim. To miejsce, w którym chętnie wypoczywają osoby, doceniające możliwość spędzenia urlopu w cichej, ale malowniczej miejscowości oraz fakt, że w promieniu zaledwie 20 kilometrów znajdują się miejsca, które warto zobaczyć.

Atrakcje i zabytki

Oczywiście największą atrakcją tej niedużej miejscowości jest Łagowski Park Krajobrazowy. Znajduje się w nim osiem jezior, a turyści mają możliwość sprawdzenia swoich sił na kajakach, rowerkach wodnych, a także żaglówkach, które można na miejscu wypożyczyć. Park jest również wspaniałym miejscem na odbywanie długich wędrówek i podziwianie piękna przyrody. Osoby, które wolą aktywniejszą formę spędzania czasu mogą poruszać się po parku krajobrazowym na rowerach – właśnie w takim celu przygotowano liczne ścieżki rowerowe. W samym Łagowie warty obejrzenia jest kościół Świętego Jana Chrzciciela (zerknij tu), powstały w 1726 roku, jednakże ponad 100 lat później uległ on dość znacznej przebudowie.
Podczas pobytu w Łagowie warto wybrać się do oddalonego o zaledwie 18 kilometrów Świebodzina. To miejscowość, która zasłynęła za sprawą Pomnika Chrystusa Króla, ma do zaoferowania również inne atrakcyjne miejsca. Podczas jednodniowego pobytu w Świebodzinie można zobaczyć rynek, który oczywiście jest głównym placem tego miasta. Podziwiać tam można między innymi ławeczkę polskiego artysty – Czesława Niemena. Na płycie rynku znajduje się Ratusz, którego historia zaczyna się już w XIV wieku. Pierwotnie był on zbudowany z drewna, lecz z upływem czasu ulegał zniszczeniu, między innymi za sprawą pożarów, dlatego też budynek niejednokrotnie był przebudowywany. Dzisiaj w Ratuszu działa muzeum, a w piwnicy funkcjonuje klimatyczna kawiarnia. Wychodząc ze świebodzińskiego rynku, warto udać się na deptak i przespacerować się pomiędzy urokliwymi kamienicami. Znajdują się tam też kawiarenki, dzięki którym można poczuć atmosferę miasta.

Zakwaterowanie

Każdego roku wielu turystów decyduje się na przyjazd do tej niedużej miejscowości ze względu na malownicze położenie oraz możliwość odetchnięcia od zgiełku miasta. Dlatego też baza noclegowa miasteczka musi być duża. Noclegi w Łagowie (zerknij tu) można zarezerwować w różnych miejscach: hotelach, pensjonatach czy prywatnych domach. Ceny zaczynają się już od 25 zł/noc za osobę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>